Pavero Software Pages
English
Česky
 

MoveSub

Určitě se vám někdy stalo, že jste si stáhli z Internetu titulky k vašemu oblíbenému filmu a pak jste zjistili, že se zobrazují na úplně jiném místě, než jste očekávali. To je způsobeno tím, že vámi stažené titulky byly vytvořeny pro jinak sestříhanou nebo zkomprimovanou verzi filmu. A právě program MoveSub vám pomůže tento problém odstranit, neboť slouží na synchronizaci titulkových souborů (*.sub, *.txt) určených pro přehrávač Micro DVD Player.

Pro synchronizaci titulků stačí zadat minimum vstupních hodnot, konkrétně jsou dvě. Jedná se o čísla snímků, u kterých se má zobrazit první a poslední titulek filmu. Pokud tuto hodnotu nemáte jak zjistit, pak můžete zadat přesný čas pro zobrazení prvního a poslední titulku.

Ve druhé verzi přibyl vestavěný editor titulků, ve kterém můžete upravovat jednotlivé řádky titulků. Aplikace vám dále umožní přehrát film k němuž titulky upravujete, takže přesně vidíte, na kterém místě se titulek objeví. Po spuštění filmu se vždy zobrazuje číslo snímku, který je právě na obrazovce.

Verze 2.31 přináší úpravu šířky jednotlivých titulků. Jistě to znáte sami, spustíte film, nastavíte si rozměry titulků na koukatelnou velikost, jenomže po chvíli zjistíte, že obzvláště dlouhé řádky se na obrazovku jednoduše nevejdou. Tohoto problému vás dokonale zbaví právě tato aplikace, která vám zjistí, jakou maximální velikost písma můžete použít, popřípadě automaticky upraví všechny titulky na velikost, kterou si sami určíte.

Verze 2.41 je zbavena několika chyb, na které jsem narazil, a také přibyla podpora většího počtu titulkových formátů.

Verze 2.52 pak přidává několik nových funkcí, jako například možnost rozdělení titulků do předem stanoveného počtu řádků.

Verze 3.01 nabízí kompletně přepracované a zpřehledněné ovládání a možnost pokročilé editace titulků, kdy můžete formátovat jednotlivé řádky titulků.

U verzi 3.11 se mi podařilo zmenšit její velikost asi o 50%, přibyla podpora formátu SRT, vyhledávání textu v titulcích, maximalizace hlavního okna, trochu byl upraven i vzhled.

Verze 3.21 toho nabízí opravdu hodně - nastavování druhu písma pro vybrané titulky, přechod na titulek s požadovaným číslem snímku, odstraňování formátování týkající se druhu písma, zjištění nejdelšího řádku titulku, vytvoření nového souboru s titulky, vložení nového titulku na pozici kurzoru, přidávání titulku přímo z okna pro úpravu titulků, zdokonalené vyhledávání textu, načítání obrázku na pozadí aplikace, přehled naposledy editovaných titulků v menu Soubor, autodetekci počtu snímku na vteřinu záznamu a opravu několika chyb.

Verze 3.31 je už snad definitivně poslední, už mě totiž nenapadají žádné funkce, které bych mohl ještě doplnit , novinkou je asociace souborů s filmovými titulky, zobrazování informací o filmu, uložení titulků ve formátu SRT a možnost dotazování se na uložení změn.

Verze 3.51 rozšiřuje možnosti úprav druhého snímku vybraných titulků a hlavně přibyla pokročilá synchronizace na základě definice klíčových titulků.

 

MoveSub - pictures

Version: 3.51, Czech

Released: March 2002 - April 2003

Operating system: Windows 9X/2000/XP/Vista/7

Download: MoveSub.zip (295 KB)

 

 

Choose software:  

 

TOPlist Valid XHTML 1.0 Transitional programz.szm.sk