Pavero Software Pages
English
Česky
 

ZX-Spectrum Games

Musím si trochu přihřát polívčičku a umístit sem odkaz na mé dceřinné stránky, kde se věnuji všemu, co souvisí s hrami, které vznikly na osobním osmibitovém počítači ZX-Spectrum. Najdete zde velké množství her s podrobným popisem, které si můžete stáhnout. Dále stránky obsahují podrobné návody a mapy k složitějším hrám. Dokonce ani poukaři nepřijdou zkrátka.

 

DVD Revue

Internetový magazín, který se věnuje problematice DVD a všemu co s tím souvisí. Najdete zde recenze filmů nacházejících se na těchto nosičích, přehled softwarových přehrávačů, novinky z oblasti hardwaru (stolní přehrávače, DVD-ROM mechaniky, zvukové karty se standardem Dolby Digital, reproduktorové soustavy) a spousta dalších věcí, například velmi zajímavý článek o převodu DVD filmů do DivX formátu.

 

Quadrax III

Tato stránka obsahuje skvělou logickou hru Quadrax III, kterou si můžete stáhnou úplně zdarma. První verze této vynikající hry byla vytvořena již v roce 1994 pro počítače ZX-Spectrum (respektive Didaktik M) slovenskou firmou Cauldron a dohromady obsahovala 50 úrovní. Tuto verzi si můžete stáhnout na http://zx-spectrum.wz.cz (pochopitelně musíte vlastnit nějaký emulátor ZX Spectra). O rok později se objevila první verze na PC, která přinesla mnohem lepší grafiku a hlavně 100 nových úrovní. Tento poslední díl nabízí 45 úrovní, které jsou poměrně vytuhlé (ale ne nehratelné, osobně jsem už to dojel dokonce), takže neváhejte a vyzkoušejte si to.

 

The World of Spectrum

Pravděpodobně nejlepší a nejobsáhlejší archiv věnovaný tomuto osmibitovému počítači. Naleznete zde obrovské množství her, programů a emulátorů. Přestože se jedná o zahraniční server, najdete tu také ryze české, popřípadě slovenské hry. Co zde ale například postrádám, jsou dvě slovenské hry od firmy Ultrasoft - Pedro v strašidelnom zámku a Pedro v krajine pyramíd. Pokud by si je chtěl někdo zahrát, tak nemusí zoufat, stačí když navštíví moje stránky, odkaz se nachází o několik řádků výše.

 

 

Programz.szm.sk

Další stránka s programy napsanými v Pascalu a Delphi.

 

TOPlist Valid XHTML 1.0 Transitional programz.szm.sk